وضعیت ایران سینما سینمای سینمایی

وضعیت: ایران سینما سینمای سینمایی سینمای ایران اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل مدیر اقلیم کردستان به دنبال تشکیل ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران است؟ ،

المیادین نوشت: مسعود بارزانی امیدوار است با جدایی از عراق یک قهرمان ملی لقب گیرد که رهبری کردها را بر عهده دارد و آنچه که «امر واقع» می نامد را بر عراق، دولتهای

مدیر اقلیم کردستان به دنبال تشکیل ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران است؟ ،

بارزانی بعد از همه پرسی به دنبال چیست؟ / مدیر اقلیم کردستان به دنبال تشکیل ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران است؟

عبارات مهم : ایران

المیادین نوشت: مسعود بارزانی امیدوار است با جدایی از عراق یک قهرمان ملی لقب گیرد که رهبری کردها را بر عهده دارد و آنچه که «امر واقع» می نامد را بر عراق، دولتهای همسایه و جامعه بین الملل تحمیل کند. چه بسا بارزانی شرط ورود به جنگی به نفع آمریکا و اسرائیل علیه کشور عزیزمان ایران را حمایت این دو از دست یابی کردها به کنفدرالیسم، می داند.

به گزارش گزینش ؛ در بحث واکنشهای مربوط به همه پرسی بارزانی جهت جدایی از عراق، اسرائیل و امارات تنها دولتهایی هستند که اظهار خوشحالی کرده اند، دیگر دولتهای دنیا از جمله آمریکا و دولتهای غربی مخالف این مساله هستند. دولتهای غربی و در صف مقدم آنها آمریکا بر این عقیده اند که باید وقت دیگری جهت این کار در نظر گرفته می شد تا سرنگونی داعش تحت تاثیر این مساله قرار نگیرد.

مدیر اقلیم کردستان به دنبال تشکیل ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران است؟ ،

واشنگتن و دولتهای غربی جهت فدرالی کردن دولتهای منطقه خاورمیانه براساس عوامل نژادی، طایفه ای و مذهبی تلاش می کنند؛ ولی ایجاد دولتهای مستقل تازه که کنترل آن سخت است جهت غربیها خوشایند نیست.

به گمان غالب، بارزانی زیرکانه محاسباتی را انجام داده است و شکی نیست که می داند واشنگتن و دیگر دولتهای غربی ایجاد دولت مستقل جدیدی را بر نمی تابند. از این رو وی قصد دارد بعد از برگزاری همه پرسی، فدرالیسم را به کنفدرالیسم با عراق انتقال یافته کند. در این راستا، جهت تکمیل مذاکرات با بغداد آماده می شود. در واقع کنفدرالیسم ساختاری است که بارزانی میل به زیادی جهت تحقق آن دارد و این ساختار را سیادت امنیتی، اقتصادی و سیاسی جهت کردها می نامد. در این حالت، رهبر کردها از خط قرمز غربیها جهت تشکیل یک دولت مستقل نمی گذرد و یک قدرت و سلطه خاص خارجی و داخلی را نیز جهت خود فراهم می کند.

المیادین نوشت: مسعود بارزانی امیدوار است با جدایی از عراق یک قهرمان ملی لقب گیرد که رهبری کردها را بر عهده دارد و آنچه که «امر واقع» می نامد را بر عراق، دولتهای

بارزانی انتظار دارد که واشنگتن و دولتهای غربی در وقت مناسب بعد از سرنگونی داعش حمایت کامل خود از کردها را آشکار کنند و تعیین زمانی که وی جهت مذاکره با بغداد گزینش کرده نیز تصادفی نیست. رهبر اقلیم کردستان خواستار آن است که نقشه منطقه بعد از از بین رفتن داعش مشخص شود و تشنج و جنگ امنیتی و اطلاعاتی علیه کشور عزیزمان ایران زیاد کردن یابد؛ در این بین واشنگتن و اسرائیل می توانند از کردها بعنوان عنصر دست نشانده خود استفاده کنند.

در این میان، ترکیه دلواپس آن است که جدایی کردستان از عراق باعث تحرک کردهای ترکیه و حزب کارگران کردستانی جهت استقلال از ترکیه شود. ولی بارزانی می تواند توافقی را با آنکارا امضا کند که علیه حزب کارگران باشد؛ بویژه انکه بارزانی مواضع و نفوذ خود در بین کردهای ترکیه را اصلاح بخشیده است.

کرکوک جایی است که بارزانی امیدوار است بتواند نفت آن و به طور کلی نفت اقلیم کردستان را به اسرائیل صادر کند. در کرکوک موازین قدرتهای منطقه ای و بین المللی در تناقض و درگیری با یکدیگر قرار دارند و به نظر می رسد که این خواسته جاه طلبانه بارزانی زیاد شبیه به اوهام و رویاست.

مدیر اقلیم کردستان به دنبال تشکیل ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران است؟ ،

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | واشنگتن | کردستان | اسرائیل | مسعود بارزانی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs