وضعیت ایران سینما سینمای سینمایی

وضعیت: ایران سینما سینمای سینمایی سینمای ایران اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث رها کردن نوزادان بی جان در بیمارستان

به گزارش شهروند؛ رهاکردن نوزادان مرده از سوی والدین در بیمارستان؛ اتفاقی عجیب که طی هفته های اخیر در یکی از بیمارستان های جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران چند ب

رها کردن نوزادان بی جان در بیمارستان

عبارات مهم : نوزاد

بازپرس دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران دستور تشریفات قانونی این پرونده را صادر کرد

به گزارش شهروند؛ رهاکردن نوزادان مرده از سوی والدین در بیمارستان؛ اتفاقی عجیب که طی هفته های اخیر در یکی از بیمارستان های جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران چند بار تکرار شده است هست. والدین این نوزادان بعد از اطلاع از فوت آنها از بیمارستان فرار کرده اند. حالا بیمارستان مانده و ٥ جسد نوزادی که به طور قانونی اجازه دفن آنها را هم ندارد؛ به همین علت هم نماینده بیمارستان به سراغ دادستانی رفته تا حداقل تشریفات قانونی خاکسپاری این نوزادان انجام شود.

نماینده این بیمارستان در نامه ای ضمن اشاره به مشخصات ٥ نوزاد فوت شده، از والدین آنها هم به علت پرداخت نکردن هزینه های درمانی در شعبه ششم دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران شکایت کرده است.

رها کردن نوزادان بی جان در بیمارستان

صبح روز گذشته بود که نماینده بیمارستان شهید اکبرآبادی به دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران مراجعه کرد و از وقوع اتفاق ای عجیب در این بیمارستان خبر داد.

او به بازپرس مدیرروستا گفت: «طی چند هفته اخیر بعضی مادران بعد از زایمان، هنگامی که از فوت نوزادشان مطلع شده است اند، از بیمارستان فرار کرده اند و حالا پیکر این نوزاد روی دست ما مانده است.»

به گزارش شهروند؛ رهاکردن نوزادان مرده از سوی والدین در بیمارستان؛ اتفاقی عجیب که طی هفته های اخیر در یکی از بیمارستان های جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران چند ب

او در توضیح زیاد این ماجرای عجیب گفت: «اولین مورد هشتم ماه جاری رخ داد. نوزاد دختر مرده به دنیا آمد، مادرش هم بعد از چند سا عت در جریان قرار گرفت؛ ولی هنگامی که پرستاران جهت چکاپ به تخت این زن مراجعه کردند، هیچ اثری از او نبود. تا الان هم با چندینه شماره تماسی که در پرونده او وجود داشته، تماس گرفتیم؛ ولی به نتیجه ای نرسیدیم، سه روز بعد دوباره این اتفاق تکرار شد. یازدهم این ماه در دو وضع حمل جداگانه یک نوزاد پسر و یک نوزاد دختر در این بیمارستان به دنیا آمدند که هر دو آنها به علت تکميل نشدن اندام حیاتی بدنشان بعد از چند ساعت جان سپردند.

طبق روال عنوان به والدین این نوزادان اطلاع داده شد، ولی در کمال تعجب این دو زن باردار هم از بیمارستان گریختند و ما هیچ رد و نشان درستی از آنها نداریم. اتفاق مشابه بعدی پانزدهم همین ماه اتفاق افتاد؛ یک نوزاد دختر ٤ ساعت بعد از تولد، جانش را از دست داد. کادر درمانی هم فوت این نوزاد را به والدین اطلاع دادند. در این اتفاق هم پرستار کشیک جهت تزریق مُسکن به سراغ این زن رفت که متوجه غیبت او شد. در بررسی پرونده های درمانی این زن هم مشخص شد که همه شماره های تلفن و آدرس ها صوری بوده هست. چند روز بعد هم دوباره مشابه همین اتفاق تکرار شد.»

نماینده بیمارستان نامه ای حاوی اطلاعات این ٥ نوزاد را به بازپرس مدیر دِه تحویل داد و از او خواست تا هر چه سریع تر دستورات قانونی جهت دفن این ٥ جسد را صادر کند: «الان این ٥ جسد روی دست بیمارستان مانده هست. ما به والدین قانونی آنها دسترسی نداریم و نمی توانیم کاری انجام دهیم. همچنین بیمارستان از والدین این نوزادان به علت فرار از بیمارستان و پرداخت نکردن هزینه های درمانی شکایت دارد و خواهان پیگیری به این پرونده است.»

رها کردن نوزادان بی جان در بیمارستان

در آخر هم بازپرس مدیرروستا جهت مشخص شدن علت فوت این نوزادان دستور انتقال اجساد به پزشکی قانونی را صادر کرد.

اما رها کردن نوزاد در بیمارستان و بلاتکلیف ماندن آنها از منظر حقوقی قابل بررسی هست. اساسا رهاکردن طفل در قانون جرم انگاری شده است و برابر ماده ششصد و سی و سه قانون مجازات اسلامی بین ٦ ماه تا ٢ سال حبس دارد. همچنین قانونگذار جزای نقدی بین سیصد هزار تا یک میلیون و ٢٠٠ هزار تومان در نظر گرفته هست. البته محل رهاکردن طفل هم اهمیت دارد. در همین قانون تصریح شده است که اگر کودک در محلی پرتردد رها شود، همه این مجازات ها به نصف کم کردن پیدا می کند.

به گزارش شهروند؛ رهاکردن نوزادان مرده از سوی والدین در بیمارستان؛ اتفاقی عجیب که طی هفته های اخیر در یکی از بیمارستان های جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران چند ب

از سوی دیگر اگر رهاکردن نوزاد و طفل باعث صدمه شود، حسب مورد دیه، قصاص و جزای نقدی علاوه بر مجازات های قبلی در نظر گرفته می شود؛ ولی در این مورد یعنی رها کردن نوزاد مرده در بیمارستان که عمدتا هم با انگیزه های مالی انجام می شود، عمل مجرمانه ای صورت نگرفته است.

البته بر اساس قوانین بیمارستان مکلف است عنوان را به دادستانی یا نماینده های آن اعلام کند تا تشریفات قانونی دفن انجام شود. در واقع این جا شهرداری از سوی دادستانی مکلف می شود تا اجساد را دفن کند. فرار والدین جهت پرداخت نکردن هزینه تنها از منظر حقوقی قابل پیگیری هست؛ یعنی این افراد باید هزینه های درمانی را به بیمارستان پرداخت کنند. ولی تجربه نشان داده که زیاد این پرونده ها به علت بلامحل بودن افراد بی نتیجه می ماند.

رها کردن نوزادان بی جان در بیمارستان

واژه های کلیدی: نوزاد | درمانی | پرونده | قانونی | والدین | نوزادان | بیمارستان | بیمارستان | رها کردن نوزاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs